Newsletter a blog

Newsletter a blog
o datové analytice

Data, analytika, technologie. Do každého projektu vkládáme naše schopnosti, hodnoty a umění

Ochutnejte náš newsletter

Newsletter bizztromňamky

Data, analytiku, cloudové služby a další zajímavá témata budete mít každý týden v úterý jako na talíři.

Rádi se učíme, a rádi učíme i ostatní. Máme zkušenosti, o které se s vámi chceme podělit.

Stačí už jen poslední krok, přihlašte se!


Blog

VIDEO: Jak dostat pod kontrolu vztah se svými zákazníky? | Mňamka #303

VIDEO: Jak dostat pod kontrolu vztah se svými zákazníky? | Mňamka #303

Už vám nestačí na komunikaci se zákazníky jenom email? Pletou se vám Michal Novotný s Michaelem Novotným a bojíte se, že vaši obchodníci odešlou nabídku s větší slevou Michalovi i když tu slevu má jenom Michael? Nezoufejte, máme pro vás řešení. Tyhle nejistoty za nás řeší náš CRM systém HubSpot. S Hubspotem nemáme žádnou domluvu o propagaci, jsme jenom velmi spokojení zákazníci, co vidí potenciál, který chceme nabídnout i ostatním. Takže pokud děláte v kontaktech jarní úklid, pojďte se podívat, jak uklizeno v nich opravdu může být.

Psychologie decision makingu, jakým způsobem funguje? | Mňamka #298

Psychologie decision makingu, jakým způsobem funguje? | Mňamka #298

Už jste někdy slyšeli o zkreslení? Zajímá vás, jak moc jsme vlastně iracionální a co s tím můžeme dělat? Naše Renča napsala výborný článek o tom, o co vlastně jde a proč se k rozhodování na základě intuice pouštíme. V momentě, kdy se tato intuice začne nějak víc promítat do rozhodnutí v prostředí byznysu je zle. Na konci se dozvíme, co nedělat a jak se můžeme snažit nepodléhat intuici a vždy ji kontrolovat na základě racionálních myšlenek a daty podložených faktů.

Rozdílné přístupy v transformaci dat - ETL / ELT | Mňamka #295

Rozdílné přístupy v transformaci dat - ETL / ELT | Mňamka #295

Máme tady další in-house článek od datových detektivů. Tentokrát se budeme bavit o ETL versus ELT! Emil sepsal přehledný text o tom jaké mají oba způsoby práce s daty pro a proti. Chcete vědět který z těchto dvou úhlů pohledu na práci s daty je pro vás lepší? Po tomhle srovnání byste měli mít jasno do čeho se pustíte.

Instalace GoodData.CN v Google Cloud platform | Mňamka #292

Instalace GoodData.CN v Google Cloud platform | Mňamka #292

Náš Tom Votava udělal jasný a informativní návod na to, jak nainstalovat GoodData Cloud native v Google cloud platformě. Pak si ji můžete pustit přímo v tom cloudu. V 15ti minutách si projdeme celou instalaci a názorně si ukážeme co je vlastně všechno potřeba pro tento setup.

STK | Mňamka #289

STK | Mňamka #289

Takzvanou STK se dnes už nezabývají pouze motoristé. Velká spousta neprovedeného STK se schovává v nejrůznějších koutech středně velkých a velkých firem, nejste jedna z nich? Náš Patrik vám pomůže určit, jestli je na čase svoje BI řešení servisovat anebo může s klidem pokračovat na své cestě za lepšími firemními výsledky. S jasnými cíli se jede nejlíp, a proto se zkuste s Patrikem zamyslet, jestli není čas na nějakou tu re-evaluaci.

Data jsou majetek. Jaká je jejich hodnota? | Mňamka #286

Data jsou majetek. Jaká je jejich hodnota? | Mňamka #286

Dámy a pánové připravili jsme si pro vás perfektní článek od Adama Votavy. Byl v angličtině, ale my ho pro vás přeložili, teď si každý může přečíst, že data, jsou opravdu hodnotná. Adam nám vysvětlí, jak se na data z pohledu hodnoty dívat a kdo ho zná, ví, že to bude k věci a napěchované vědomostmi a postřehy! Jde o přepis jeho prezentace na „Primetime for Big Data 2021“.