Keboola a Kai PromtLab | Mňamka #524

Objavte PromptLab, sofistikované riešenie od Kebooly a Kai PromtLab na zlepšenie interakcií s umelou inteligenciou. V tomto článku sa dozviete, ako PromptLab využíva technológiu Streamlit na automatické prispôsobovanie výziev za účelom dosiahnutia lepšej jasnosti a presnosti vo vašich projektoch. Oboznámte sa s intuitívnym rozhraním, ktoré vám umožní porovnávať výsledky a optimalizovať pracovné postupy

Čo je vlastne PromtLab

PromptLab predstavuje sofistikované riešenie na zdokonalenie interakcií s umelou inteligenciou. Táto aplikácia, vyvinutá pomocou technológie Streamlit, umožňuje automaticky prispôsobovať výzvy s cieľom dosiahnuť optimálnu jasnosť a presnosť. Okrem jednoduchých vylepšení je tiež možné skúmať a porovnávať výsledky viacerých výziev priamo vedľa seba. Pomocou intuitívneho rozhrania PromptLab môžu užívatelia rýchlo identifikovať, ktoré výzvy prinášajú najlepšie výsledky a optimalizovať tak svoje pracovné postupy.

Ako to funguje


V prvom rade si budem musieť v Keboola projekte povoliť „Data apps“, následne keď prejdem kurzorom myší na „Components“ tak sa mi zobrazí aj možnosť „Data apps“

Prejdem do tohoto rozhrania a pridám si aplikáciu, keď sa mi vytvorí aplikácia tak budem musieť v „Deployment Type“ zvoliť Git Repository a v „Project URL“ vložiť url: https://github.com/keboola/kai-promptlab . Potom si len zvolím main „Branch“ a „Main File Path“ PromtLab.py . Keď splním všetky kroky tak potom budem môcť deploynúť data app (zelené okienko vpravo hore), akonáhle mi skončí job tak si budem môcť aplikáciu otvoriť pomocou „Open Data App“.

Keď už budem v aplikácií tak si budem musieť napojiť svoj OpenAI API Key, ten nájdem tu: https://platform.openai.com/api-keys . Potom si už budem môcť napojiť svoj Keboola storage.

Ja som použil Demo data k ukážke, ktoré vyzerajú nasledovne:

Ako ukážku použijem jednoduchú ukážku a to, že budem chcieť na marketingové účely nájsť najvhodnejší prompt ako napísať zákazníkovi správu o tom, že produkt, ktorý kúpil je v zľave. V tomto datasete sa používajú tech zariadenia avšak predpokladám, že moji reálni zákazníci by nakupovali spotrebné zbožie s rýchlejšou spotrebnosťou. V časti Improve si napíšem svoj text, ktorý mi dokáže AI vylepšiť.

Výsledky môžem potom porovnávať ako medzi rôznymi zadaniami tak aj medzi modelmi, ktoré OpenAI ponúka.

Príklad promptu

Výsledky potom môžu vyzerať nasledovne

Využitie PromtLab je skutočne široké a flexibilné. Okrem marketingových správ môže slúžiť na mnoho ďalších účelov, ako je generovanie obsahu, tvorba správ, a mnoho ďalších. S touto aplikáciou sa možnosti stávajú takmer neobmedzené.

Andreas Lukas
datový detektiv

LinkedI