Blog o datové analytice

Barevný svět vašeho Business Intelligence

Barevný svět vašeho Business Intelligence

Svět kolem nás je (zaplaťbůh) barevný. A proč nemít i barevné BI? Pozor ale. Není barva, jako barva. Každá má svůj emocionální význam, stejně tak sousední barvy. Prostě když na mapu vykreslujete extrémní sucho, nemůže být tmavě modré. Tady je jednoduchý návod, jak barvy a barevná schémata ve vašem BI.

Bylo, nebylo... Time Intelligence Function Vol. 2 (pokračování)

Bylo, nebylo... Time Intelligence Function Vol. 2 (pokračování)

V minulom príspevku sme si povedali niečo málo o Time Intelligence funkciách v Power BI, a keďže koľkokrát porovnáš časové obdobia, toľkokrát si dátovým analytikom, dnes sa k tejto téme opäť vrátime :) Čo ale v prípade, ak si chce user vybrať obe obdobia, nie len jedno a obe ľubovoľné obdobia následne vizualizovať na spoločnom grafe?

Bylo nebylo... Time Intelligence (tahák)

Bylo nebylo... Time Intelligence (tahák)

Bylo, nebylo … Bude, nebude … Ne, to není začátek nějaké pohádky, ale běžná otázka každého datového analytika. Aby takovou pohádku uměl vyprávět dál, potřebuje umět „kouzlit“ … A to s časem. Pokud jsi datový analytik, tak víš, o čem mluvím.

Cloudové kladivo

Cloudové kladivo

V roce 2018 jsme u jednoho zákazníka potřebovali pracovat na projektu s obrovskou maticí, jejíž velikost se pohybovala v řádech stovek miliard prvků. Aby jste mohli z takového kolosa vytáhnout, co potřebujete, je zapotřebí nejen skvěle optimalizovaný algoritmus, ale taktéž pořádná dávka výpočetního výkonu (pořádné kladivo čarodějnice). A tak jsme se rozhodli využít brutální výpočetní síly, který má každý za nějakou tu kačku k dispozici. Ano každý!

Přišel čas na R.E.S.T.A.R.T.

Přišel čas na R.E.S.T.A.R.T.

Ve čtvrtek český Forbes vyzval čtenáře jejich Espressa (zkráceno): Restart! Přišel čas nahodit motory. Otočit klíčkem. Přišel čas na restart po týdnech karanténního bezčasí. Co už jste udělali, co se udělat chystáte, jak se mění vaše práce a váš byznys. Dejte nám vědět, jestli celý ten koronavirový čas přinesl jen samé jobovky, nebo taky nové a nečekané příležitosti. Tak JO!

Je fakt naprosto SUPER, že prakticky nepoužíváme emaily ...

Je fakt naprosto SUPER, že prakticky nepoužíváme emaily ...

Další díl Bizztro Mňamek je tu, tentokrát na téma chytrého porovnávání textových řetězců. Lákala vás někdy představa jak jednoduše, chytře a bez většího úsilí porovnávat mezi sebou textové řetězce a vyhodnocovat jejich podobnost? V Bizztreat jsme se s touto problematikou již setkali a s pomocí FuzzyWuzzy i popasovali.