Zdroje dat & Sběr dat
Jaká byla zkušenost s průběhem certifikace Bizztreatu dle standardů ISO/IEC 27001🛡️? | Mňamka #489
Víte, co všechno obnáší certifikace ISO 27001 a jak je tento proces v různých organizacích odlišný? V našem nejnovějším článku vám přinášíme pohled na to, jaký byl proces certifikace u nás v Bizztreatu. Od analýzy a přípravy přes revizi a donastavení systému ISMS až po interní audit a finální externí certifikaci. Dozvíte se o spolupráci s externím partnerem, výzvách spojených s přípravou dokumentace a co vše obnášelo získání certifikace pro naši firmu. A jaký je výsledný dojem z celého procesu? Přečtěte si o tom, proč je certifikace ISO 27001 pouhým začátkem dlouhodobé cesty k zajištění bezpečnosti informací.
Jak probíhala certifikace BizzTreatu dle standardů ISO/IEC 27001? | Mňamka #484
Duben letošního roku byl pro BizzTreat významným měsícem. Po relativně svižné - cca měsíční - přípravě všech nezbytných formalit a po úspěšném auditu ze strany certifikační agentury, získala naše společnost potvrzení, že její procesy a postupy týkající se informační bezpečnosti, jsou plně v souladu se standardy mezinárodní normy ISO/IEC 27001. Dobrou zprávou je to samozřejmě především pro naše klienty. Ti tak mají další potvrzení odbornosti a spolehlivosti BizzTreat, a mohou si být jistí, že jejich data jsou v dobrých rukou.
Trápení s časovými pásmy | Mňamka #468
Věděli jste, že Rusko má jedenáct časových pásem, ale poměrně rozlehlá Čína jen jedno? Nebo že letní čas je v Iránu zaváděn a ukončován každých pár let v závislosti na aktuálních podmínkách a rozhodnutí vlády? Pokud ne, tak se určitě začtěte do dnešní mňamky. Bára pro vás sepsala, jakou zábavu jsme si v posledních měsících užili s časovými pásmy. Potřebovali jsme totiž několikrát denně stahovat data z různých měst po celém světe vždy v určitý lokální čas. A to není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Mrkněte se na to!
Extrakce/získávání dat – jak na to? | Mňamka #376
V současné době bývá poměrně běžné, že se firemní data nacházejí v mnoha různých nesourodých zdrojích – v CRM a ERP systémech, účetních programech, online inzertních platformách nebo na webových stránkách. Pokud taková data chcete využít pro datovou analytiku, musíte je nejprve extrahovat do vaší databáze či datového skladu. V drtivé většině případů to je proveditelné, potřebujete k tomu ale speciální program, tzv. extraktor. Jak takové programy vlastně fungují a co dělat, pokud potřebujete stahovat data ze stránky, která nemá API? To už se dozvíte v mňamce od Báry!
Kam kráčíš, člověče? Jak probíhá analýza mobilitních dat v CleverMaps. | Mňamka #349
Pokud chcete analyzovat, kde lidé v průběhu týdne skutečně tráví svůj čas, potřebujete nahlédnout pod pokličku dat o mobilitě obyvatel. Co všechno vám mohou prozradit? Není toho zrovna málo. Můžete například zjistit, kde se v daném městě zdržuje nejvíce lidí, jak se v průběhu dne postupně mění počet lidí v jeho centru a jak se to vše liší v pracovní a víkendový den. A jak následně získané informace zužitkovat ve prospěch vašeho byznysu? To už se dozvíte v parádním článku od našich partnerů z CleverMaps.
Informační bezpečnost | 2. díl | Mňamka #325
Máme pro vás pokračování seriálu bezpečnostních mňamek od našeho Štěpána. Tentokrát se s námi podělí o to jak se může nic nečekající uživatel dostat do problémů s malwary jako jsou viry trojští koně atd. Při čtení článku jsme si radši rovnou udělali jeden full scan systému. Chcete vědět na co neklikat?