Bizztro mňamky datových detektivů

Máme know-how a nebojíme se o něj podělit!

Každé úterý v 7:00 vám pošleme nejdelikátnější #BizztroMňamky ze života datových detektivů do vašeho mailu a "nachytříme vás" našimi oblíbenými tipy, triky a zkušenostmi z datové analytiky, online komunikace a používání cloudových služeb.

Chcete ochutnat?


Bizztro archiv


Příběh transformace Crocodille ČR s Bizztreatem | Mňamka #495

Příběh transformace Crocodille ČR s Bizztreatem | Mňamka #495

🔊Jsme pyšný, že s vámi můžeme sdílej skutečný příběh, který píšeme už několik let s naším velkým klientem Crocodille ČR. Právě totiž vyšla nová epizoda Data Talku, ve které máme prostor vyprávět tento příběh! 💥 Reference je tou nejlepší zpětnou vazbou na naší práci, a tady ta reference zaznívá přímo od Jiřího Brothánka a dostává reálný hlas. 🥪 Jsme součástí transformace Crocodille ČR od počátečních někdy i bolestivých kroků, přes výzvy až po triumfy! Jiří Vicherek vede rozhovor s Jiřím Brothánkem, Head of IT v Crocodille, a naším team leaderem Tomášem Dědkem. Společně odhalují, jak jsme s Crocodille postupovali na cestě od tradičních business modelů k implementaci moderního BI a nyní i AI! 🕵️ Jsme hrdí, že můžeme být datovými detektivy pro jedny z hlavních hráčů na českém trhu.🎧Nenechte si tu epizodu ujít!

Microsoft Fabric vs. Power BI: Jaké jsou rozdíly? | Mňamka #496

Microsoft Fabric vs. Power BI: Jaké jsou rozdíly? | Mňamka #496

Výběr správného nástroje pro analýzu dat může být náročný vzhledem k množství dostupných možností. Od společnosti Microsoft se nabízí dvě populární volby, kterými jsou Power BI a Microsoft Fabric. Pojďme se podrobněji podívat na jejich funkčnost, design, bezpečnost, zaměření na jednotlivá odvětví a mnoho dalšího.

Zpracování dat z LinkedInu prostřednictvím ETL nástroje Bizzflow  | Mňamka #494

Zpracování dat z LinkedInu prostřednictvím ETL nástroje Bizzflow | Mňamka #494

Pro některé je LinkedIn pouze sociální sítí, na které mají svůj profesní profil, jen aby se neřeklo a pro některé může být LinkedIn jakási svatyně personal brandingu a navazování profesních kontaktů. Fakt, že LinkedIn generuje celosvětově až 80% B2B leadů ze všech sociálních sítí jen potvrzuje to, že zvláště pro firmy je LinkedIn skvělým místem, kde prezentovat svoje produkty či služby. V dnešní mňamce bych ráda mluvila o tom, jak jsem postupovala ve své bakalářské práci na téma Zpracování marketingových dat prostřednictvím ETL nástroje Bizzflow a v podstatě tak představit velmi krátký příběh, jak jsem se dostala z nápadu až k hotovému dashboardu.

Jaké nové možnosti nabízí spojení GoodData a Arria? | Mňamka #493

Jaké nové možnosti nabízí spojení GoodData a Arria? | Mňamka #493

Jaké je vylepšení sémantické vrstvy GoodData pomocí přirozeného jazyka? GoodData představila jejich nové partnerství s Arria NLG. Tento článek vám nabídne pohled na to, jak spojení pokročilé BI platformy s technologií NLG může posunout vaše data a analýzy na zcela novou úroveň. Podívejte se na to jak ještě více automatizovat generování reportů a díky tomu si zpřístupnit datovou analýzu.

Jaká bude cesta od dat k AI s novým BigQuery Studiem? | Mňamka #492

Jaká bude cesta od dat k AI s novým BigQuery Studiem? | Mňamka #492

Google Cloud právě vypustil do světa informace o jejich velké novince BigQuery Studiu! Jedná se o sdílenou platformu pro datovou analýzu, ale také o nástroj, který by mohl zásadně změnit způsob, jak se bude pracovat s daty a AI. BigQuery Studio bylo navrženo tak, aby propojilo vaše týmy a urychlilo pracovní procesy od datové analýzy až po implementaci modelů umělé inteligence. V BigQuery Studiu se setkává síla datové analýzy s efektivností týmové spolupráce, což vám umožní dosáhnout rychlejších a lepších výsledků. Přečtěte si více v oficiálním článku Googlu a zjistěte, proč byste měli mít BigQuery Studio na radaru.

Prozkoumejme Looker LookML: Jaký je potenciál modelování a analýzy dat v tomto nástroji? | Mňamka #491

Prozkoumejme Looker LookML: Jaký je potenciál modelování a analýzy dat v tomto nástroji? | Mňamka #491

Jaký nástroj je v těchto časech neocenitelný? V dnešním světě analýzy dat a BI je klíčová schopnost rychle a intuitivně získávat poznatky. Ponořte se s námi do světa Looker LookML, revolučního modelovacího jazyka. Dozvíte se, jak vám může pomoci lépe organizovat data, tvořit poutavé vizualizace a odkrýt zajímavé obchodní poznatky. Přečtěte si více v tomto článku!

Jak vytvořit RFM analýzu a segmentaci zákazníků pomocí SQL a Tableau? | Mňamka #490

Jak vytvořit RFM analýzu a segmentaci zákazníků pomocí SQL a Tableau? | Mňamka #490

Co je hnacím motorem firmy? Její zákazníci. Lépe porozumět svým zákazníkům je jedním z klíčových prvků úspěchu. Díky datům, které jsou velmi často ve firmách k dispozici, se můžeme o svých zákaznících dozvědět mnohem více. A právě k tomu nám slouží metoda RFM. Co je tato metoda? RFM analýza je způsob, jak rozdělit zákazníky do skupin podle toho, jak nedávno nakoupili, jak často u nás nakupují a kolik při nákupech utratí.

Jaká byla zkušenost s průběhem certifikace Bizztreatu dle standardů ISO/IEC 27001🛡️? | Mňamka #489

Jaká byla zkušenost s průběhem certifikace Bizztreatu dle standardů ISO/IEC 27001🛡️? | Mňamka #489

Víte, co všechno obnáší certifikace ISO 27001 a jak je tento proces v různých organizacích odlišný? V našem nejnovějším článku vám přinášíme pohled na to, jaký byl proces certifikace u nás v Bizztreatu. Od analýzy a přípravy přes revizi a donastavení systému ISMS až po interní audit a finální externí certifikaci. Dozvíte se o spolupráci s externím partnerem, výzvách spojených s přípravou dokumentace a co vše obnášelo získání certifikace pro naši firmu. A jaký je výsledný dojem z celého procesu? Přečtěte si o tom, proč je certifikace ISO 27001 pouhým začátkem dlouhodobé cesty k zajištění bezpečnosti informací.

Jaké KPIs sledovat v rámci řízení dodavatelských řetězců? | Mňamka #488

Jaké KPIs sledovat v rámci řízení dodavatelských řetězců? | Mňamka #488

Jaké klíčové výkonnostní ukazatele byste měli v rámci řízení dodavatelských řetězců sledovat? V dnešní době více než kdy jindy víme, že organizace je nutné řídit pomocí dat. V oboru řízení dodavatelských řetězců se vyvinula sada osvědčených postupů, která umožňuje takovou analýzu k hodnocení výkonnosti interních procesů, dodavatelů a poskytovatelů služeb. Podívejme se na tuto analýzu více v detailu a  třeba poznáme, jaké klíčové výkonnostní ukazatele je potřeba sledovat.

Analýza odchodu zákazníků: jak na ní pomocí SQL?| Mňamka #487

Analýza odchodu zákazníků: jak na ní pomocí SQL?| Mňamka #487

Pro jakékoliv podnikání v dnešní době je důležité porozumět tomu, proč vám odchází zákazníci, ukazatel označovaný jako "churn rate". Tento ukazatel nám může odhalit, proč zákazníci opouštějí naše služby nebo produkty a jak můžeme tento trend obrátit ve svůj prospěch. V tomto článku se ponoříme do podstaty churnu a ukážeme si, jak lze pomocí SQL získat důležité informace, které nám pomohou lépe rozumět potřebám a chování našich zákazníků. Na konci dne je to právě loajalita zákazníků, která může zásadně ovlivnit úspěch a prosperitu firmy.