Datová analytika v Salesu | Mňamka #364

Datová analytika (Business Intelligence) prostupuje celou firmou a podporuje byznys v jeho růstu. Umožňuje hledat souvislosti, šetřit náklady, investovat do rozvoje, lépe se rozhodovat a řídit.

Sales je důležitý pro chod firmy stejně tak jako benzín či baterky pro vaši zahradní sekačku.

Když nebude “šťáva”, těžko posečete. Ve světě byznysu, když sales nebude přinášet nové kšefty, tak těžko budete existovat nebo růst.

Proto je nasnadě nejenom obchod dělat kvalitně a systematicky, ale taktéž řiditelně. A abychom mohli něco efektivně řídit, kontrolovat a rozhodovat se nebo zjistit, kde je ten bottleneck (úzké hrdlo), co nám brání v rozletu, potřebujeme k tomu informace.

A informace se skrývají kde? Všude kolem nás, ale především v datech.

Podělím se s vámi o to, jak já vnímám, kde sales datová analytika může pomoci. Samozřejmě lze vyhodnocovat další spoustu ukazatelů, KPIs a pohledů, ale ty v následujících odstavcích považuji za esenciální.

Současný stav a výhled

Každý sales manager jednoznačně potřebuje výhled. Kolik dealů mám v sales pipeline, jak blízko jsou před uzavřením, jedná se o růst na současných zákaznících, nebo se jedná o nové klienty. Bez toho se prostě neobejdete, protože mít odpověď na otázku „Kolik byznysu bude příští kvartál?“ je prostě základ.

Roční pohled na obchodní pipeline vyjádřenou v penězích

Jednoduchým najetím kurzoru myši se zobrazí možnost prokliku na detail

Po kliknutí vidím detail daného měsíce a části, která mě zajímá (např. Forecast)

Aktivita

Co když ale pipeline zeje prázdnotou? No tak potřebuju vidět, že se obchodníci snaží a jedou na plné obrátky, aby ji opět naplnili. Takže potřebuji odpovědi na tyto otázky:

  • Jakou aktivitu dělají? - Schůzka bude mít vždycky větší šanci na úspěch než poslaný email.
  • Zda plní domluvený plán? - Mnoho obchodníků bez obchodního plánu nemá motivaci a nevyužívá svůj plný potenciál.
  • Jestli mají domluvené schůzky?
  • Jak vypadá jejich sales funnel?

A v neposlední řadě mít možnost se podívat na konkrétní aktivity a rychle se dozvědět detail.

Měsíční pohled na aktivitu daného obchodníka (filtr jen na meetingy a calls) - opět lze využít proklik na detail jednotlivých metrik

Místo pro zlepšení

A pak mě zajímá celková dlouhodobá performance a to, kde jsou již zmiňované bottlenecks:

  • Jaké jsou konverzní poměry mezi jednotlivými fázemi obchodního procesu?
  • Jak dlouho nám trvá v průměru dostat deal z jedné fáze do druhé?
  • Jak dlouho trvá náš obchodní cyklus?
  • Kolik dealů jsme uzavřeli tento rok?
  • Jaké to byly?

To vše potřebuji na pár kliknutí, přes tým nebo přes jednotlivce. V rychlosti, každý den aktuální, abych si mohl ověřit své hypotézy nebo odhalovat ona hluchá místa, kde nám něco uniká, a to něco jsou noví klienti.

Měsíční pohled na sales funnel a jednotlivé metriky

Další pohled na sales analytiku si můžete přečíst v naší mňamce S čím reálně může sales analytika pomoci?

Pokud vás zaujalo, jak se dá pracovat s daty v oblasti obchodu a máte nějaké otázky, připomínky či komentáře, budu rád, když mi napíšete.

Patrik

Patrik Samko
Datový detektiv
Linkedin

Líbí se vám článek? Ochutnejte naše mňamky.

Power BI Bookmarks III. – možnosti a limitace využití | Mňamka #409

Power BI Bookmarks III. – možnosti a limitace využití | Mňamka #409

Kdy záložky používat a kdy raději zvolit jiné možnosti vizualizace? Máme tady poslední díl naší krátké minisérie „Power BI Bookmarks“ od Terky. V předchozích částech jsme si názorně ukázali, že záložky jsou skvělým nástrojem, když na report potřebujete vtěsnat více vizuálů a zároveň zachovat jeho přehlednost. I to má ale svoje limity. Dnes si proto posvítíme na jeden alternativní nástroj – parametry polí. Využití parametrů je totiž v mnoha případech jednodušší, rychlejší, a hlavně méně náročné na paměť vašeho systému. Pojďme se na to podívat!

Jak Excel zruinuje váš byznys! | Mňamka #398

Jak Excel zruinuje váš byznys! | Mňamka #398

Excel může být dobrým pomocníkem pro rychlé analýzy, pro řízení středních a velkých firem se už však dávno nehodí. Pokud jste v něm někdy zkoušeli otevřít opravdu velký soubor se spoustou záznamů, asi moc dobře víte, o čem mluvíme. Není to ale zdaleka jen o promrhaném času, ve velké firmě vás totiž takové „excelování“ může stát i pěknou fůru peněz. Jak velkou? To už se dozvíte v dnešní mňamce, ve které pro vás Patrik sepsal největší bolístky řešení dat v Excelu!

Power BI Bookmarks II. – tvorba filtrovacího panelu | Mňamka #385

Power BI Bookmarks II. – tvorba filtrovacího panelu | Mňamka #385

Jak si v Power BI vytvořit záložky? Máme tady pokračování naší krátké minisérie o záložkách od Terky. V minulém díle jsme si udělali generální úklid v sekci Selection a dnes už se tak konečně můžeme pustit do samotné tvorby záložek. Vše si přitom demonstrujeme pěkně krok po kroku na jednoduchém příkladu tvorby filtrovacího panelu, který se na stránce zobrazí při stisku ikony filtru. Další praktické příklady si pak ukážeme v závěrečném díle našeho průvodce po záložkách, kde se zároveň podíváme i na jejich limity a omezení. Tak jdeme na to!