Automatizace procesů ve firmě? Když jste v cloudu, stačí počítačová gramotnost a pár kliknutí.

Jde to i jinak

Když se řekne automatizace, proces, workflow, spoustě lidí naskákají pupínky. Představí si cosi složitého, drahého, vyžadující měsíce analýz, drahých implementací, testování a spoustu ustaraných a přepracovaných ajťáků. Jde to ale i jinak. Když používáte webové (nebo taky “cloudové”) aplikace - a těch určitě používáte ve firmě stále víc a víc, ať už je to váš Office360, firemní Gmail nebo třeba Slack, máte možnost aplikace propojovat přes služby, které jsou k tomu přímo určené. Nejznámější jsou IFTTT, Zapier nebo Automate.io které podporují stovky webových aplikací ať už z oblasti CRM, Marketingu, komunikace, HR, BI nebo dalších.

Tyto integrační služby vám umožní doslova naklikat jednoduché i složitější workflow, které automazuje typický postup “když se stane A (a zároveň je splněna  nějaká podmínka)” v jedné aplikací, aby se “stalo B” v dalších. 

V BizzTreat např. používáme Zapier k automatizaci zakládání úkolů pro vykazování. Když někdo v Trello založí kartičku s úkolem, je tato kartička “propsána” do Paymo (aplikace na vykazování) do správného projektu se správnými údaji, aby ti, co na úkolu pracují, mohli na něj vykazovat.

Nebo když zákazník používá např. helpdeskovou aplikaci Jira, abychom synchronizovali informace do našeho Trello, které používáme k řízení týmů. Nebo když se k nám někdo hlásí přes startupJobs (nám přijde přihláška emailem), aby se z emailu založila Trello kartička v naší “hiring” nástěnce a z mailu se vyzobaly ty správné informace.

Jednoduché, velmi funkční a vysoce spolehlivé. Vtipné je, že takovéhle workflow zvládne naklikat průměrně zkušený uživatel webu. A vůbec nejlepší je, že to stojí $50 měsíčně. Tak hurá do toho!

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, rád to s Vámi proberu :-)

Radovan Jirka
datový detektiv
LinkedIn

Automatizace procesů ve firmě? Když jste v cloudu, stačí počítačová gramotnost a pár kliknutí.

Automatizace procesů ve firmě? Když jste v cloudu, stačí počítačová gramotnost a pár kliknutí.

Už vás to určitě napadlo: spoustu činností děláte ve firmě stále dokola. Někdy by se hodilo, aby když nějaký úkol/dokument/tiket změnil stav, cosi se kamsi zaznamenalo, posunulo nebo propsalo a nemuseli jste to dělat vy. Prostě, že by bylo prima některé procesy a postupy automatizovat. Když používáte cloudové aplikace, jde to velmi snadno a nemusíte být žádný geek.

Stále hledáte argumenty: Proč má smysl jít do cloudu?

Stále hledáte argumenty: Proč má smysl jít do cloudu?

Cloud je stále více oblíbený a hovoří o tom nejedna statistika. Proč tomu tak je? Za mě je odpověď jednoduchá: Technologie cloudu jde tak rychle dopředu, že na to on-premise řešení prostě nestačí reagovat. A taky už neplatí staré obavy jako například otázka ceny, výkonu a nebo ta nejčastější - bezpečnosti. Dokonce si troufám říct, že dnes jsou to naopak ty největší argumenty proč do cloudu jít. A nejsem sama, kdo si to myslí. 

Cloudové kladivo

Cloudové kladivo

V roce 2018 jsme u jednoho zákazníka potřebovali pracovat na projektu s obrovskou maticí, jejíž velikost se pohybovala v řádech stovek miliard prvků. Aby jste mohli z takového kolosa vytáhnout, co potřebujete, je zapotřebí nejen skvěle optimalizovaný algoritmus, ale taktéž pořádná dávka výpočetního výkonu (pořádné kladivo čarodějnice). A tak jsme se rozhodli využít brutální výpočetní síly, který má každý za nějakou tu kačku k dispozici. Ano každý!