Apify - jak na to | Mňamka #212

O Apify už mnoho z vás určitě slyšelo. Ať už od nás nebo odjinud. Jsou to naši partneři a kamarádi a o web scrapingu a Apify jsme psali třeba tady.

V Apify vytvořili platformu, která umožňuje extrakci dat z webu a automatizaci procesů na webu. Místo denního manuálního vypisování cen z konkurenčního e-shopu si nastavíte “robota” od Apify, který konkurenci automaticky projde a data vám stáhne.

Chtěli byste vědět, co je to web scraping, jaký má smysl a k čemu se používá nebo jak s ním začít? Určitě mrkněte do jejich akademie! The Beginner's Guide To Web Scraping by Apify je zde!

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, ráda to s Vámi proberu :-)

Eva Hankusová
první kontakt zákazníků
marketing | partnership
LinkedIn

5 bodů, které je dobré zvážit, když uvažujete o zavedení analytiky | Mňamka #233

5 bodů, které je dobré zvážit, když uvažujete o zavedení analytiky | Mňamka #233

Stavět od základů svou vlastní analytiku interně nebo zvolit hotové řešení? Každé má svá pro a proti. I když ručička vah často ukazuje jasně na druhou variantu. Než se finálně rozhodneme, je fajn vzít v úvahu několik bodů – například naše znalosti a dovednosti, ochranu dat, náklady a škálovatelnost, time to market nebo následný servis a aktualizace. Pojďme si projít, nad čím se zamyslet, než řekneme finální GO!

Ted talks: Éra slepé víry v big data musí skončit | Mňamka #232

Ted talks: Éra slepé víry v big data musí skončit | Mňamka #232

Žijeme v době algoritmů. Algoritmy dnes často rozhodují o tom, kdo získá půjčku, kdo bude pozván na pracovní pohovor, kdo získá pojištění atd. atd. Teoreticky by to mělo vést k větší spravedlnosti – každý je souzen podle stejných pravidel. Jenže.. to automaticky neznamená, že je vše vyhodnoceno "správně". Matematička a datová vědkyně Cathy O'Neil se zabývá algoritmy, které jsou neregulované, tajné, důležité a škodlivé. Pojďme si poslechnout jeden z velmi zajímavých TED talks o temné straně Big data!

Základy vizualizace dat | Mňamka #231

Základy vizualizace dat | Mňamka #231

Jste na začátku. Díváte se do tabulky plné čísel a jednotlivé sloupce vzájemně splývají. Než se dostanete na konec řádku, ztrácíte přehled o jeho začátku a opačně. Co ta čísla vlastně znamenají a jak se v nich vyznat? Přehledná vizualizace zní jako plán. Jenže jak na to? Kde začít? Shrnuli jsme pro vás pár základních kroků, které vám poradí, jak na to.