Firemní měsíční report a Tableau data filter | Mňamka #44

Představte si, že potřebujete koukat na váš firemní měsíční report. Máte k ruce Tableau. Jak to dobře udělat? 

Určitě už jste si někdy všimli, jak “skvěle” se pracuje se základním datumovým filtrem v Tableau. Prostě co si budeme povídat “This”, “Next” a “Previous” nejsou nic moc, pokud chcete třeba rychle kouknout 4 měsíce zpátky… 

Přitom ze zkušenosti víme, že se uživatelé chtějí dívat na “Tento Měsíc”, potom třeba na “Minulý měsíc” a samozřejmě hlavně mít možnost vybrat si konkrétní měsíc. Představte si třeba takovou servisní organizaci, konec konců to jsme my sami v BizzTreat. Takhle může vypadat dashboard, měsíční přehled plán vs. realita.

To co chci vidět je zhruba toto:

A v detailu, když filtr rozbalím, tak chci vidět přesně tyhle možnosti:

Takovýhle filtr mi pokryje v podstatě všechno, co od měsíčního dashboardu chci. Chcete ho použít? Stáhněte si ukázkový Tableau workbook! ;): JT

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, rád to s Vámi proberu :-)

Jirka Tobolka
datový detektiv
LinkedIn

Průzkum: Business Intelligence v malých a středních firmách

Průzkum: Business Intelligence v malých a středních firmách

V několika minulých týdnech jsme se poměrně intenzivně věnovali zmapování situace v oblasti využívání Business Intelligence malými a středními firmami (SME) v ČR. Zajímala nás vyspělost trhu v této oblasti a to, jakým způsobem se zde projevují trendy demokratizace a decentralizace datové analytiky a přesunu vlivu od IT oddělení směrem k byznys uživatelům, jak to např. popisuje Gartner ve svém posledním vydání BI Magic Quadrantu. 

Stará dobrá eReFeM

Stará dobrá eReFeM

O RFM segmentaci napsal snad každý, kdo se zabývá datovou analýzou, segmentací zákazníků, využitím dat v marketingu apod. Jeden z nejlepších článků o tom, co to je, jak to funguje a k čemu všemu to může být dobré, najdete v Padákově deníčku - doporučuju, pokud se chcete s metodou lépe seznámit.

Datovej Woodstock 2018

Datovej Woodstock 2018

Před víc jak dvěma lety jsem na blogu psal o tom, jak moc nechodíme na hackathony, ale občas je spolupořádáme. Tentokrát jsme se ale pustili do akce násobně větší. Jak to dopadlo?