Proč nechodíme na hackathony (ale občas je spolupořádáme)

Hackathony jsou super akce. Z principu. V jeden čas a na jednom místě se potkají lidi, co mají zájem o nějaké IT téma - třeba "o data” - a nejen klábosí a poslouchají chytré přednášky jako na jiných typech eventů, ale hlavně společně intenzivně pracují, vymýšlejí, sdílejí zkušenosti, vzájemně se od sebe učí, “networkují".

A soutěží mezi sebou. A taky se u toho většinou dobře baví. Všechno je obvykle kůl a super, aspoň podle fotek ve všech těch blogpoustech, status apdejtech a tvítech. Lidí povalujících se ve spacáku s notebooky po zemi, lidi zamyšleně diskutující u pokreslených stěn, spící lidi s mobilem na záchodě. Atmosféra tvůrčí a uvolněná. “Známka panku".

S hackatony se roztrhnul pytel. Není týden, kdy není aspoň 1 hackathon. (Nejen) IT firmy je pořádají, aby upoutali pozornost, udělali okolo nějaké to píár, zpropagovali svoji značku, produkt, případně oslovily na přehřátém trhu talenty, které by nalákaly do svého týmu.  Někde méně okatě, někde více. A taky (snad) proto, že je to prostě baví.

Vážně a bez ironie, nejlepší hackathony a podobné eventy v ČR okolo dat (dnes už tradičně) pořádá Keboola. Hodně free, zajimavá témata, kontakty, technologie, datasety, které jsou k dispozici účastníkům. Měli jsme tu čest se na některých z nich spolupodílet, tak to víme:-)

Často se nás spousta lidí ptá, proč na hackathony nechodíme? Protože našimi hackathony jsou naše projekty. 2 dny na kompletní datovou analytiku nad 80GB/​8 lety účetních dat, kde ale jaksi data za 1,5roku poněkud chybí, tak aby seděla na halíř? Týden na úplný nákladový /​ výnosový online atribuční model pro masivně investovaný online startup? Za 1 noc dohledat v zisku chybějících 5 milionů (to je cena průměrné rodinného domu)? To jsou naše zadání. První cena je nadšený zákazník, který předtím nedokázal problém vyřešit vůbec a nebo mu to trvalo asi tak rok. A proplacená faktura.

Děláme projekty, které nás baví a přitom nás docela dobře uživí. O co přicházíme? O spaní na zemi ve spacáku (obvykle volíme penzion) a krásné fotografie. Ostatní (super kůl panková atmoška, zajímavá zadání, technologie, datasety, a příšerný bagety) máme. A o víkendu se chceme věnovat rodině:-)

Zajímá vás víc?

More Articles Like This

Datovej Woodstock 2018

Před víc jak dvěma lety jsem na blogu psal o tom, jak moc nechodíme na hackathony, ale občas je spolupořádáme. Tentokrát jsme se ale pustili do akce násobně větší. Jak to dopadlo?

[VIDEO] Jak na efektivní výrobu pomocí datové integrace

Podívejte se na praktický příklad z kolínské tiskárny Colognia Press. Dozvíte se, jak je možné využít datovou analytiku a datovou integraci ve výrobním prostředí. Firmě Colognia Press jsme zvýšili zisk zkrácením prostojů, které jsou nutné pro přestavbu tiskařských strojů. Kolínská tiskárna tak mohla zvýšit výrobní kapacitu o jednotky procent a tím zvýšit svůj zisk.

[VIDEO] K čemu vám může být datová analytika?

Velmi často v od vás dostáváme otázku: K čemu mi může být datová analytika či služby datového detektiva užitečné? Často po nás chcete konkrétní příklady z praxe, ale protože důvěrnost dat našich zákazníků je alfou a omegou celého byznysu, rozhodli jsme se ukázat vám příklady toho, jak datovou analytiku používáme v BizzTreat sami pro sebe - takovéto Datový detektiv sobě!

Stará dobrá eReFeM

O RFM segmentaci napsal snad každý, kdo se zabývá datovou analýzou, segmentací zákazníků, využitím dat v marketingu apod. Jeden z nejlepších článků o tom, co to je, jak to funguje a k čemu všemu to může být dobré, najdete v Padákově deníčku - doporučuju, pokud se chcete s metodou lépe seznámit.

Průzkum: Business Intelligence v malých a středních firmách

V několika minulých týdnech jsme se poměrně intenzivně věnovali zmapování situace v oblasti využívání Business Intelligence malými a středními firmami (SME) v ČR. Zajímala nás vyspělost trhu v této oblasti a to, jakým způsobem se zde projevují trendy demokratizace a decentralizace datové analytiky a přesunu vlivu od IT oddělení směrem k byznys uživatelům, jak to např. popisuje Gartner ve svém posledním vydání BI Magic Quadrantu. 

Z Taiwanu pro bizztreat

#CzechGeekOntheWay o tom, jaké to je digitálně nomádit pro bizztreat. "Mám týden do odletu na Taiwan, kde chci najít práci jako vývojář a usadit se. Ještě stihnout zapít odjezd se všemi kamarády, narvat do kufru co nejvíc plechovek plzně a zajet do Prahy na kafe s Janou Žižkovou..."

Proč nechodíme na hackathony (ale občas je spolupořádáme)

Hackathony jsou super akce. Z principu. V jeden čas a na jednom místě se potkají lidi, co mají zájem o nějaké IT téma - třeba "o data” - a nejen klábosí a poslouchají chytré přednášky jako na jiných typech eventů, ale hlavně společně intenzivně pracují, vymýšlejí, sdílejí zkušenosti, vzájemně se od sebe učí, “networkují".

Datový detektiv? Blázníš?

V každé nové společnosti se moje manželka obává neškodné konverzační otázky: “A copak dělá váš manžel?” Vždycky jí to zaskočí, takže tazatel snadno nabude pocitu, že je “ducha mdlého” a já, že jsem nějakej podvodník. “Co jim mám říct?” “Řekni, že jsem datový detektiv!” Vždycky se pak zatváří, že jsem se asi zcvoknul.