Emotikony útočí | Mňamka #48

Zvláštní je, jak tyhle malé obrázky dokážou udělat náladu. Mnoho neuro výzkumů, zabývajících se různými formami lidské komunikace, potvrzují, že u čistě písemné komunikace nejčastěji dochází k největším nedorozuměním. Proč? Protože obyčejný text může v lidech vyvolávat naprosto rozdílné emoce. Například naše Alda říká, že mám svoje tvz. “nasírací otázky” Třeba “Ahoj, můžu vědět proč ještě není dořešena reklamace na wifi v kanceláři?”. Ale já se jen ptám, co to blokuje - zajímá mě to. Alda každé “proč” a “jak to, že”, bere jako “nasírací”. Protože mě u toho nevidí, neslyší.

 

Emotikony s tímhle můžou hodně pomoct. Slack je pro tohle ideální prostředí. Kromě obrázku má totiž emotikon textové kódování, např. :

+1: znamená (a Slack zobrazuje)

Díval jsem se na statistiky používání a kromě standardních

a také

jsou velmi populární v našem týmu

a třeba také

nebo

Uznejte, tohle už přece celkem jasně “něco” vyjadřuje, ne?

Vůbec největší sranda ale nastává, když si ve Slacku nadefinuje tým vlastní emotikony. Ke každému se potom vztahuje samostatná urban legenda.

Tak třeba v BizzTreat máme speciální emotikony

:sesmir: 
z populárního komiksu Opráski sčeskí historje. Některé hlášky jsou prostě legendární.

:pastvedlepasti:
vychází z populárního videa Oprava slovenského lakatoše, na nějž navazuje úspěšný web milujupraci.cz. Vřele doporučuji na odreagování, když vám práce nejde moc od ruky. Akorát zvuk doporučuji výhradně do sluchátek.

:sorryjako:
zde politicky nekorektní komentář nechávám na vás.

A pak jsou ještě úplně privátní emotikony, o kterých se nedá veřejně psát, ale tým to rozhodně pobaví.

Rado

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, rád to s Vámi proberu :-)

Radovan Jirka
datový detektiv
LinkedIn

Jaká KPIs sledovat během krize | Mňamka #143

Jaká KPIs sledovat během krize | Mňamka #143

V souvislosti s rozšířením Covidu přišlo mnoho změn. Tato krize otřásá nejedním byznysem. Firmy se snaží revidovat svou růstovou strategii tak, aby jejich byznys v této době dál fungoval. Spolu s ní jdou ruku v ruce KPIs, které je nutné s novou strategií sladit. Proto je ideální chvíle využít příležitosti a vzít to z gruntu. Jak na to? Článek Realigning KPI‘s during the crisis: 10 Metrics that Matter může být skvělou inspirací.

Na co myslet, když vybíráme barvu pro vizualizaci | Mňamka #142

Na co myslet, když vybíráme barvu pro vizualizaci | Mňamka #142

Vizualizaci dat lze definovat jako reprezentaci čísel tvary - a bez ohledu na to, jak tyto tvary vypadají (čáry, tečky apod.), musí mít barvu. Někdy barvy jen zviditelní tvary, jindy samy reprezentují konkrétní data nebo kategorie. Tento článek je zaměřen především na druhé zmíněné. Dozvíte se také, co je dobré vzít v úvahu při výběru barev vaší vizualizace. Závěrem se můžete ponořit do dalších inspirativních článků týkajících se tohoto tématu.

Bizzcoin | Mňamka #141

Bizzcoin | Mňamka #141

Za nás je jednoznačně nejlepší motivací práce na projektech, které dávají smysl. A to nám v Bizztreatu funguje skvěle. Vnitřní motivace je mocná hybatelka. Ale... je to asi dva roky, co jsme došli k tomu, že se s lidmi chceme rozdělit, když se bude firmě dařit. Sice trochu motivace vnější ale věříme, že zdravě nastavená. A tak jsme vymysleli Bizzcoin. Jak funguje? To ve stručnosti vystihl Jirka v tomto článku.