Dlouhodobé fungování v online režimu | Mňamka #19

Posledních cca 25 let se setkávám se spoustou lidí. Sales je prostě o kontaktu a nikdy jsem si nedokázal představit, že by tomu mělo být jinak.Věřím, že osobní kontakt lze těžko něčím suplovat. Ze dne na den ovšem tento svět nečekaně skončil. A to na několik dlouhých měsíců.  Od začátku jsme v BizzTreat byli velmi dobře připraveni a spolupracovat online byl náš denní chleba. I přesto se brzo dostavila frustrace ze změny způsobu fungování. Brzo mi začalo vše nějak drhnout a bylo jasné, že je potřeba systém vylepšit. 

Zjistil jsem, že je to celé o drobných detailech, které ovšem dokáží udělat velký dojem. 

Jednoduše jsem začal přemýšlet o tom, co vše oproti běžnému fungování vynechávám díky home office a začal se pěkně soustředit na vracení těchto drobností i do online života. 

Například v rámci schůzek jsem řešil přesuny do různých zasedaček. Bylo velmi jednoduché zařadit mezi schůzky časy na přesun, tak jako jsem to vždy dělal a zjistil, že je úplně jedno, zda-li jdu ze Žižkova do Karlína či Holešovic nebo prostě kolem dvou bloků domů u nás v Brodě. A ejhle, čas na drobný refresh byl na světě.

Jinou malou-velkou změnou bylo nahrazení sluchátek reproduktorem. Použití sluchátek bylo sice praktické, ale všiml jsem si, jak unavující a frustrující je jejich používání po celý den. Naopak využití reproduktoru znamenalo vjem výrazně přiblížit skutečnému meetingu.

Snaha soustředit se na tyto detaily mi najednou umožnila i v čistě onlinovém režimu práce dosáhnout větší spokojenosti. Myslím si, že naučit se v tomto režimu fungovat dlouhodobě, bude dobrou devizou do budoucna. Pokud se bude situace s omezením opakovat, vše přijde vhod. A jaké drobnosti napadají vás?

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, rád to s Vámi proberu :-)

Pavel Kvasnička
obchodní příručí
datových detektivů
LinkedIn

Zaručený tip, jak okořenit váš firemní život online | Mňamka #95

Zaručený tip, jak okořenit váš firemní život online | Mňamka #95

Taky už máte pocit, že vám ten onlajn leze na mozek? Všude najdete fůru tipů, jak si uspořádat čas, už míň, jak zabavit svoje děti, když zrovna nemávaj na svoje spolužáky do Teamsů. Potřebujete svému týmu sdělit něco opravdu důležitého? Máme tip: Použijte video, jako náš CTO Tomáš Votava. Stojí to za shlédnutí. A ty z vás, co zajímá ETL, se navíc dozvíte, jak si např. lokálně naistalovat Bizzflow.

Vychytávky pro práci remote podle Honzy Řežába | Mňamka #92

Vychytávky pro práci remote podle Honzy Řežába | Mňamka #92

Nejsme jediní, kteří pracují na dávku. Obzvlášť v této době. Jan Řežáb přináší na toto téma další zajímavý pohled: "Ve skutečnosti úspěch vzdálené práce často spočívá v tom, jak k ní přistupujete. Existuje spousta změn v chování, které můžete udělat, abyste zlepšili produktivitu bez ohledu na to, kde pracujete."

ZOOM novinka: tzv. Waiting Room | Mňamka #80

ZOOM novinka: tzv. Waiting Room | Mňamka #80

ZOOM.SU vzhledem k vyšší bezpečnosti zavádí pro všechny meetingy tzv. Waiting Room. Zjednodušeně, hostitel (host) musí každého účastníka "schválit", aby se mohl připojit k meetingu. Pokud novinku nechcete využívat, můžete to nastavit jak na úrovni firemního účtu, tak osobního loginu.