2 tipy jak váš zoom meeting může být ještě atraktivnější | Mňamka #27

Pokud jste už dali na dobrou radu zoomu a přešli jste na verzi 5.0 klienta, automaticky jste získali přístup (kromě klienta s vyšší mírou zabezpečení) k několika novým vlastnostem.

Jednou z nich je používání non-verbal feedbacku. V minulosti bylo možné pouze “zvednout ruku” tlačítkem v panelu se seznamem účastníků, nyní zoom tyto možnosti rozšířil o další tlačítka.

Díky nim je možné velmi jednoduše zvýšit interakci mezi tím, kdo má momentálně slovo a těmi, kdo momentálně nehovoří. Zvlášť u meetingů s větším počtem účastníků je tohle prima nástroj, jak průběžně do meetingu vnášet další rozměr, a meeting udělat živější, interaktivní a hlavně přinést také další dávku nezbytných emocí.

Tlačítka se dají používat jak “genericky”, tj. stačí na ně účastníky upozornit a nechat to už na ně, nebo dát dohodou dopředu tlačítkům specifický význam. Např. pokud máte online hospodu, může tl. “Need coffe” ve skutečnosti znamenat “jdu si do lednice pro další pivko” a tak podobně:-) Kreattivitě se meze nekladou:-)

Druhá super “fíčura” jsou tzv. “breakout rooms”. Ty vám nejdřív musí povolit správce vaší zoom domény, ale potom jako hostitel meetingu můžete zakládat jednotlivé “odpočívárny” a jednotlivé účastníky do nich “přehodit”, čímž fakticky rozdělíte meeting na sadu “podmeetingů”. Super se to dá používat např. při školení, kde jednotliví účastníci, kteří ztratí nit, můžou v některé z “odpočíváren” např. vyřešit svoje otázky a nejasnosti s některým z koučů a přitom se hlavní lektor dál může věnovat výkladu.

Rado

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, rád to s Vámi proberu :-)

Radovan Jirka
datový detektiv
LinkedIn

Zaručený tip, jak okořenit váš firemní život online | Mňamka #95

Zaručený tip, jak okořenit váš firemní život online | Mňamka #95

Taky už máte pocit, že vám ten onlajn leze na mozek? Všude najdete fůru tipů, jak si uspořádat čas, už míň, jak zabavit svoje děti, když zrovna nemávaj na svoje spolužáky do Teamsů. Potřebujete svému týmu sdělit něco opravdu důležitého? Máme tip: Použijte video, jako náš CTO Tomáš Votava. Stojí to za shlédnutí. A ty z vás, co zajímá ETL, se navíc dozvíte, jak si např. lokálně naistalovat Bizzflow.

Vychytávky pro práci remote podle Honzy Řežába | Mňamka #92

Vychytávky pro práci remote podle Honzy Řežába | Mňamka #92

Nejsme jediní, kteří pracují na dávku. Obzvlášť v této době. Jan Řežáb přináší na toto téma další zajímavý pohled: "Ve skutečnosti úspěch vzdálené práce často spočívá v tom, jak k ní přistupujete. Existuje spousta změn v chování, které můžete udělat, abyste zlepšili produktivitu bez ohledu na to, kde pracujete."

ZOOM novinka: tzv. Waiting Room | Mňamka #80

ZOOM novinka: tzv. Waiting Room | Mňamka #80

ZOOM.SU vzhledem k vyšší bezpečnosti zavádí pro všechny meetingy tzv. Waiting Room. Zjednodušeně, hostitel (host) musí každého účastníka "schválit", aby se mohl připojit k meetingu. Pokud novinku nechcete využívat, můžete to nastavit jak na úrovni firemního účtu, tak osobního loginu.