2 tipy jak váš zoom meeting může být ještě atraktivnější | Mňamka #27

Pokud jste už dali na dobrou radu zoomu a přešli jste na verzi 5.0 klienta, automaticky jste získali přístup (kromě klienta s vyšší mírou zabezpečení) k několika novým vlastnostem.

Jednou z nich je používání non-verbal feedbacku. V minulosti bylo možné pouze “zvednout ruku” tlačítkem v panelu se seznamem účastníků, nyní zoom tyto možnosti rozšířil o další tlačítka.

Díky nim je možné velmi jednoduše zvýšit interakci mezi tím, kdo má momentálně slovo a těmi, kdo momentálně nehovoří. Zvlášť u meetingů s větším počtem účastníků je tohle prima nástroj, jak průběžně do meetingu vnášet další rozměr, a meeting udělat živější, interaktivní a hlavně přinést také další dávku nezbytných emocí.

Tlačítka se dají používat jak “genericky”, tj. stačí na ně účastníky upozornit a nechat to už na ně, nebo dát dohodou dopředu tlačítkům specifický význam. Např. pokud máte online hospodu, může tl. “Need coffe” ve skutečnosti znamenat “jdu si do lednice pro další pivko” a tak podobně:-) Kreattivitě se meze nekladou:-)

Druhá super “fíčura” jsou tzv. “breakout rooms”. Ty vám nejdřív musí povolit správce vaší zoom domény, ale potom jako hostitel meetingu můžete zakládat jednotlivé “odpočívárny” a jednotlivé účastníky do nich “přehodit”, čímž fakticky rozdělíte meeting na sadu “podmeetingů”. Super se to dá používat např. při školení, kde jednotliví účastníci, kteří ztratí nit, můžou v některé z “odpočíváren” např. vyřešit svoje otázky a nejasnosti s některým z koučů a přitom se hlavní lektor dál může věnovat výkladu.

Rado

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, rád to s Vámi proberu :-)

Radovan Jirka
datový detektiv
LinkedIn

Trello v novém kabátku | Mňamky #140

Trello v novém kabátku | Mňamky #140

Webová aplikace Trello, která nachází uplatnění například při správě projektů, dostala „úplně nový“ vzhled. Kromě aktualizovaného loga přináší nové možnosti vizualizace a chytřejší karty. K dispozici jsou čtyři nové režimy zobrazení: časová osa, kalendář, tabulka a řídicí panel.

Stárnutí karet alá pirát | Mňamka #119

Stárnutí karet alá pirát | Mňamka #119

Další vychytávka na Trello je tu! Teda ona už nějaký ten pátek funguje, ale my si na ni tentokrát vzpomněli. Stárnutí karet alá pirát. Prostě na první pohled hned vidíte, na co už se dlouuuuho nesáhlo. A navíc nahoře na kartičce se zobrazuje čas posledního updatu. Tentokrát se z toho prostě už nevykecáte:-)

Vánoční a novoroční přání: Máme vás rádi | Mňamka #112

Vánoční a novoroční přání: Máme vás rádi | Mňamka #112

Máme vás rádi a chceme, abyste to věděli. Anebo když chcete nahrát seriózní vánoční a novoroční přání, ale s touhle bandou to prostě nejde :-) Přejeme Vám, Vaši rodině i kolegům krásné Vánoce a úspěšný nový rok.