2 tipy jak váš zoom meeting může být ještě atraktivnější

Pokud jste už dali na dobrou radu zoomu a přešli jste na verzi 5.0 klienta, automaticky jste získali přístup (kromě klienta s vyšší mírou zabezpečení) k několika novým vlastnostem.

Jednou z nich je používání non-verbal feedbacku. V minulosti bylo možné pouze “zvednout ruku” tlačítkem v panelu se seznamem účastníků, nyní zoom tyto možnosti rozšířil o další tlačítka.

Díky nim je možné velmi jednoduše zvýšit interakci mezi tím, kdo má momentálně slovo a těmi, kdo momentálně nehovoří. Zvlášť u meetingů s větším počtem účastníků je tohle prima nástroj, jak průběžně do meetingu vnášet další rozměr, a meeting udělat živější, interaktivní a hlavně přinést také další dávku nezbytných emocí.

Tlačítka se dají používat jak “genericky”, tj. stačí na ně účastníky upozornit a nechat to už na ně, nebo dát dohodou dopředu tlačítkům specifický význam. Např. pokud máte online hospodu, může tl. “Need coffe” ve skutečnosti znamenat “jdu si do lednice pro další pivko” a tak podobně:-) Kreattivitě se meze nekladou:-)

Druhá super “fíčura” jsou tzv. “breakout rooms”. Ty vám nejdřív musí povolit správce vaší zoom domény, ale potom jako hostitel meetingu můžete zakládat jednotlivé “odpočívárny” a jednotlivé účastníky do nich “přehodit”, čímž fakticky rozdělíte meeting na sadu “podmeetingů”. Super se to dá používat např. při školení, kde jednotliví účastníci, kteří ztratí nit, můžou v některé z “odpočíváren” např. vyřešit svoje otázky a nejasnosti s některým z koučů a přitom se hlavní lektor dál může věnovat výkladu.

Rado

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, rád to s Vámi proberu :-)

Radovan Jirka
datový detektiv
LinkedIn

Dlouhodobé fungování v online režimu.

Dlouhodobé fungování v online režimu.

Jak dlouhodobě pracovat online a přitom se z toho nezbláznit. Od našeho Qčka: Posledních cca 25 let jsem zvyklý se potkávat se spoustou lidí. Sales je prostě o kontaktech a nikdy jsem si nedokázal představit, že by tomu mělo být jinak. Cestování a setkávání byla běžná rutina. Ze dne na den ovšem tento svět nečekaně skončil. Co sebou nesla tato změna i přes to, že BizzTreat jako firma byl od začátku velmi dobře připraven?

Jak za 30 min. zřídit službu pro odesílání mailových notifikací

Když už jsme v tom onlajnování, možná se vám bude hodit následující tip. Je trochu techničtější, ale velmi užitečný. Určitě jste už zjistili, že spousta různého software, který používáte, umí odesílat užitečné emailové notifikace. Jenže často nastavení vyžaduje použití nějakého emailového (SMTP) serveru, přes který se notifikace odešle. Jak ho zřídit za 30 minut?

... a nezapomenout na R.Y.T.M.U.S.

... a nezapomenout na R.Y.T.M.U.S.

Všichni máme za sebou už několik týdnů spolupráce čistě online a ještě určitě několik před sebou. Všichni jsme odpověděli na tisíce emailů, statisíce slackových zpráv, strávili hodiny na online konferencích a stejně to mnoho z nás cítí, že to “není ono”. Projekty se táhnou, splatnosti prodlužují a frustrace roste. Proč? Příčinou může být chybějící dobře šlapající týmový R.Y.T.M.U.S.