Vánoční dashboard datových detektivů | Mňamka #520

1. Pokud byste si mohli pozvat na Vánoce jakoukoliv slavnou osobu, kdo by to byl?

Vánoce jsou tady a většina z nás se těší na čas strávený s rodinou a přáteli. Ale co kdybychom mohli udělat Vánoce ještě víc zajímavými? Co kdybychom mohli pozvat na Vánoce slavnou osobnost? 

Odpovědi byly opravdu pestré. Někteří by uvítali Keanu Reevese, protože, no, kdo by si ho nepřál na Vánoce? A pak tu byli ti, kteří by řekli, že by raději strávili svátky jen s rodinou a přáteli, protože s nimi to má vždycky tu pravou vánoční atmosféru. Terry Pratchett, autor skvělých knih, taky nechyběl na seznamu, což je jasné znamení, že máme mezi našimi čtenáři hodně knihomolů. Mezi výběrem nechyběli lidé jako Dalajlama, což nám ukazuje, že mnozí z vás by chtěli na Vánoce trochu duchovní inspirace. A dokonce jsme zaznamenali i Oslíka ze Shreka, takže by bylo spousta smíchu a zábavy. No, kdo by nechtěl mít oslíka jako hosta na Vánoce?Na druhé straně někteří řekli, že na Vánoce nechtějí nikoho jiného než svou rodinu.

2. Vánoční atmosféra je v plném proudu, a teď je čas na důležité rozhodnutí: "Baňky nebo koule?"

Bitva mezi vánočními koulemi a baňkami je tak stará jako Vánoce samotné. Koule, Baňky, a… Hm? Některé odpovědi byly krátké a výstižné - "Koule" nebo "Baňky."  A "Aký je v tom rozdiel?" může být filozofickou otázkou pro celé generace. Jak to máte vy?

3. Za jaký tým Kapr nebo Řízek?

Dva vášnivé tábory - tým kapra a tým řízku. Někteří si nedokážou představit Vánoce bez tradičního kapra na stole, zatímco jiní volí klasický řízek. Jsou i ti odvážní, kteří experimentují s alternativou jako je řepa. A někteří kolegové přiznali, že občas přebíhají z týmu do týmu.

Ať to je u vás jakkoliv.
Ať máte Vánoce klidné a ve znamení strávných chvil s těmi nejbližšími.

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně nám napište, rádi to s Vámi probereme :-)

Veronika Tylušová
        marketing

Jak ohodnotit lokalitu: Data vs. Pocity | Mňamka #523

Jak ohodnotit lokalitu: Data vs. Pocity | Mňamka #523

V dnešním dynamickém světě se může zdát, že rozhodování o tom, kde otevřít další pobočku, je náročné, a že v něm hraje roli až příliš mnoho faktorů. Často kladené dotazy, které dostáváme, se točí kolem hodnocení potenciálu konkrétních lokalit. V tomto článku vám ukážeme, jak Location Intelligence může poskytnout přesné odpovědi na vaše otázky a zajistit, že vaše rozhodnutí budou založena na datech a faktech, nikoli na pocitech a zdánlivé atraktivitě místa.

Tableau - Performance Tuning (časť 3.) | Mňamka #506

Tableau - Performance Tuning (časť 3.) | Mňamka #506

Chcete vědět, jak zlepšit rychlost a efektivitu vašeho dashboardu v Tableau? Tento článek vás seznámí s významem materializace výpočtů, výhodami agregace dat a důležitostí specifikace datových zdrojů. Navíc se dozvíte o nové funkci "workbook optimizer", která vám nabídne automatizované doporučení pro dosažení optimálního výkonu vašeho dashboardu. Přečtěte si více a dozvíte se, jak dosáhnout rychlejšího a hladšího provozu vašich vizualizací v Tableau.

Tableau - Performance Tuning (časť 2.) | Mňamka #503

Tableau - Performance Tuning (časť 2.) | Mňamka #503

Dnes nadviažeme pokračovaním na minulotýžďnový článok a pozrieme na niektoré ďalšie možnosti zrýchlenia vašeho pomalého dashboardu. V prípade filtrov tiež platí, že pre performance je lepšie držať ich počet na uzde. Je to spôsobené tým, že načítanie hodnôt pre každý jeden interaktívny filter predstavuje jednu query. Negatívny vplyv na performance sa ešte umocňuje v prípade využitia možnosti “Only Relevant Values”.