Stále hledáte argumenty: Proč má smysl jít do cloudu?

Cloud: Malý krok pro člověka, velký skok pro firmu

Ano, i tak by se to dalo říct. Cloud je stále více oblíbený a hovoří o tom nejedna statistika. Proč tomu tak je? Za mě je odpověď jednoduchá: Technologie cloudu jde tak rychle dopředu, že na to on-premise řešení prostě nestačí reagovat. A taky už neplatí staré obavy jako například otázka ceny, výkonu a nebo ta nejčastější - bezpečnosti. Dokonce si troufám říct, že dnes jsou to naopak ty největší argumenty proč do cloudu jít. A nejsem sama, kdo si to myslí. 

#1 Top 10 výhod cloudu

A máme tu první vlaštovku s názvem: "The Top 10 Advantages of Cloud Computing" od SecurityFirst. Hezky přehledně top 10 výhod cloudu. Já bych to lépe nenapsala. 

#2 To samé z našeho rybníčku 

Abychom nehledali jen v zahraničí. V prosinci na tohle téma vyšel pěkný přehledný článek na blogu Vodafone. Tentokrát více z pohledu - proč firmy přechází na cloud

#3 A co tedy ta bezpečnost? 

Co o bezpečnosti říkají tři námi používané cloudové platformy?

Máte k článku nějaké otázky nebo připomínky? Klidně mi napište, ráda to s Vámi proberu :-)

Eva Hankusová
detektiv nových příležitostí
LinkedIn

Když se bere kanón na mouchu

Když se bere kanón na mouchu

Přišlo mi to neprůstřelný. Nemůže mi přece chybět žádný modul, když je tam mám všechny. Moje teorie byla taková, že když během kódění zjistím, že něco potřebuju, už to prostě rovnou budu mít. Štěstí přeje připraveným, ne?

Design Patterns #4: Agregace long tail a ‘ostatní’

Design Patterns #4: Agregace long tail a ‘ostatní’

Pamatujete na video od Radovana: “Jak efektivně čistit data s Google Analytics?”. Dnes se k této mňamce ještě jednou vrátíme. Tentokrát jako Design pattern od Petry, schovaný pod pojmem “long tail”.

Nic nemusí být takové, jak se nám zdá.

Nic nemusí být takové, jak se nám zdá.

(Nejen) datoví analytici si musí dávat pozor na tzv. kognitivní zkreslení. Jde o nevědomé tendence myšlení, díky kterým může docházet k chybných úsudkům. Rozeznat a uvědomit si tyto "cognitive biases" je jednou ze základních skills v datařině.