Blog o datové analytice

Ze života datového detektiva 4: Designér, architekt a konzultant #277

Ze života datového detektiva 4: Designér, architekt a konzultant #277

Je to tady, další článek ze seriálu „Ze života datového detektiva“, tentokrát se budeme bavit o tom co dělá architekt, designér a konzultant v Bizztreatu. Naše Verča vám to pěkně sepsala a je to fakt zajímavý čtení s hromadou prokliků na další zajímavý kontent od nás. Zajímá vás, jak to v bizztreatu s architekturou děláme? Jaký je postup pro architekta samotného? Nebo jak na architekturu navazuje datová kvalita a data governance? Pokud jste na jednu z těchto otázek odpověděli „ano“ tak šup na link a pusťte se do toho.

Python a SQL taháky pro začátečníky i pokročilé | Mňamka #274

Python a SQL taháky pro začátečníky i pokročilé | Mňamka #274

S novým rokem přichází i potřeba si oprášit znalosti. Po všem tom jídle a bublinkách jsme si pro vás připravili mňamku, ve které máme taháky. Jsou to taháky pro začátečníky i pokročilé a obsahují Python a SQL. Pokud je vaše předsevzetí „být víc datař“ tak se vám budou určitě hodit a pokud už datař jste, aspoň si připomenete, co jde jednodušeji a snad si v nich najdete nějaký quick hack.

Rychlé zkoumání dat s Count.co | Mňamka #271

Rychlé zkoumání dat s Count.co | Mňamka #271

Náš Michal vám sepsal návod na to, jak používat Count.co, výborný nástroj pro SQLkaře. Obsahuje věci jako analytický zápisník a datovou vizualizační platformu, ale to není vše. Díky modulárnímu konceptu se dá v Count.co sdílet přesouvat a prezentovat vše od textu, skriptů nebo konfigurovatelných grafů. Michal vám ukáže, jak to funguje, co to dělá a proč jste to měli používat už včera. Jak sám napsal: „nabízí příjemný kompromis mezi užitečností a stále jednoduchou použitelností." Pojďte se na to mrknout sem.

Přejeme krásné Vánoce, daty! | Mňamka #267

Přejeme krásné Vánoce, daty! | Mňamka #267

Vánoce datových detektivů v datech. Souhrn statistik a grafů s informacemi, na které se vás ani nenapadlo zeptat. Je to taková nadílka dat o nás pro vás na Vánoce. Děkujeme a šťastný a veselý!

VIDEO Diskuze: Adopce uživateli aneb zavádění reportingu ve firmě | Mňamka #264

VIDEO Diskuze: Adopce uživateli aneb zavádění reportingu ve firmě | Mňamka #264

Pozor, toto není článek. Toto je video diskuse mezi naší Evou a Olgou Rudákovou. Olga se věnuje dashboardům a celkově hlavně data storytellingu. Diskutovalo se o adopci datových řešení uživateli. Ve 49 minutách se dozvíte spoustu o tom, jak k adopci přistupovat, jak ji dělat dobře a co dělat s tím, když se výsledný reporting nepoužívá. Zajímá vás, jak si získat ve firmě ambasadory, proč mít dvě verze reportingu pro více lidí anebo co je ta bájná Bizztreat Žížala? Neváhejte kliknout sem a už se jen koukat a nasávat vědomosti.

Business intelligence: Od data-driven k decision-driven | Mňamka #261

Business intelligence: Od data-driven k decision-driven | Mňamka #261

Tak schválně, kdo z vás chtěl být hrozně data-driven, ale nakonec zjistil, že decision driven je „The way“. Naše Eva narazila na článek, který ji donutil, se nad těmito dvěma buzzwords trochu víc zamyslet. Jak se ptát na otázky? Proč by měl datový projekt vést člověk z business strany a jak odbourat ty tak moc nechtěné biases? Na to všechno má tento článek odpověď. Eva vám tam ještě k tomu přidala dva externí zdroje, abyste se mohli dozvědět co nejvíc.

Máme know-how a nebojíme se o něj podělit!

Každé úterý v 7:00 vám pošleme nejdelikátnější #BizztroMňamky ze života datových detektivů do vašeho mailu a "nachytříme vás" našimi oblíbenými tipy, triky a zkušenostmi z datové analytiky, online komunikace a používání cloudových služeb.

Chcete ochutnat?